duminică, 19 septembrie 2010

Victorieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Neajlovul - Ungureni 3-0

Dacă FC Argeş a reuşit să câştige (3-0 cu Mureşul Deva), nici Neajlovul nu putea să rămână de căruţă. În urma unui meci extrem de tensionat, pe teren, dar şi pe margine, sârbii au câştigat cu 3-0 în faţa formaţiei din Ungureni . Trebuie remarcată şi maniera de arbitraj, una care ar putea scoate din minţi şi un călugăr franciscan.
Arma secretă a gazdelor a fost Iulian Oprea, coautorul primului gol şi marcatorul celui de-al doilea, care a avut în repriza a doua 10 minute de graţie. Nici driblingurile în cascadă ale lui Florin Guran nu trebuiesc omise, dacă ar mai fi şi pasa decisivă ...
Aşa stând lucrurile, cu trei puncte la activ, viitorul pare zugravit în cu totul alte culori. Din păcate campionatul se termină într-o lună (...) echipa abia începuse să joace.